5 powodów, dla których warto mieć swój ulubiony kubek

Dla wielu z nas przedmioty codziennego użytku to po prostu przypadkowe elementy otoczenia, pozbawione sentymentalnej wartości. Są jednak osoby, które z różnych przyczyn przywiązują się do swojej własności.

Powód 1: Z ulubionego kubka wszystko smakuje lepiej
Kiedy darzymy sympatią jakąś rzecz, nasze pozytywne skojarzenia przenoszą się na wszystko, co jest z nią związane. Nawet jeśli kawa z firmowego ekspresu jest obrzydliwa jak syrop na kaszel, pijąc ją z ulubionego naczynia, łatwiej jest znieść niezbyt wykwintny smak. W druga stronę działa to dokładnie tak samo – ulubiona herbata w odpowiedniej oprawie nabiera magicznych właściwości i sprawia niesamowitą przyjemność.

Powód 2: Z Twojego kubka pijesz tylko ty
Często przedmiotom przypisujemy nadzwyczajną wartość tylko dlatego, ze należą do nas. Kiedy współpracownicy lub domownicy widzą Cię co rano z tym samym, charakterystycznym naczyniem, otrzymują jasny komunikat: tego kubka nikt nie rusza i biada temu, kto odważy się złamać tę świętą zasadę.

Powód 3: Żadne inne naczynie tak do Ciebie nie pasuje
Nowoczesne metody nadruku dają możliwość ozdabiania przedmiotów codziennego użytku dowolnymi motywami. Jeśli lubisz zabawne memy z kotkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby najśmieszniejszy z nich umieścić na swoim kubku. Chcesz pokazać wszystkim w biurze, jakim wielkim fanem Gwiezdnych Wojen jesteś? Dlaczego nie zrobić tego przez kubek z wizerunkiem szturmowca.

Powód 4: Ulubiony kubek poprawia humor
Ta przyczyna niejako wynika bezpośrednio z poprzedniej. Kiedy nie wszystko idzie po myśli, brakuje inspiracji albo nasz nastrój ulega pogorszeniu, ulubiona rzecz w zasięgu ręki może skutecznie zmotywować do działania.

Powód 5: Ulubiony kubek to część codziennego rytuału
Mówi się, że rutyna jest czymś złym, czasami jednak, aby odpowiednio wprowadzić się w rytm dnia i do końca obudzić, musimy wykonać pewne stałe czynności. Dla wielu osób takim właśnie obowiązkowym elementem jest poranna kawa, wypijana zawsze z tego samego naczynia.